Šunims palankių maisto produktų įtraukimas į jų racioną

Estimated read time 6 min read

Kai esate pasiruošę į savo šuns racioną įtraukti žmogaus maistą, svarbiausia yra saikingumas. Štai kaip aš tai darau su savo šunimi:

  • Pradėkite nuo mažų produktų: į įprastą šuns maistą įveskite nedidelį kiekį žmogaus maisto ir stebėkite, kaip šuo į jį reaguoja.
  • Maišykite: Dažnai į šuns granules įmaišau liesos mėsos ar trintų daržovių, kad paįvairinčiau jo maistą.
  • Svarbiausia – pastovumas: Užtikrinkite nuoseklų maitinimo dydį ir grafiką.

Taip pat užtikrinu, kad nepakeisčiau daugiau kaip 25 % šuns raciono žmogaus maistu, nebent veterinarijos gydytojas nurodė kitaip. Svarbu, kad didžiąją mitybos raciono dalį sudarytų aukštos kokybės šunų maistas, kuris yra specialiai sukurtas taip, kad patenkintų visus jų mitybos poreikius.

Ruošdamas šį maistą visada turiu omenyje, kad svarbūs virinimo būdai. Ruošiant daržoves ir mėsą savo šuniui renkuosi garuose arba virti be jokių pridėtinių riebalų ar prieskonių. Taip užtikrinama, kad į jų racioną nepatektų jokių kenksmingų medžiagų.

Dar vienas dalykas, į kurį atkreipiu dėmesį, – tai kai kurių maisto produktų keliamas druskos pavojus. Tokie maisto produktai kaip obuoliai turėtų būti patiekiami be sėklų ir supjaustyti kąsnio dydžio gabalėliais. Saugumo sumetimais visada prižiūrėkite savo šunį, kai jis bando naują maistą.

Apsilankykite ​​Rigrisavet.lt ir įsigykite kokybiškų maisto produktų šunims!

Sveiki žmonių maisto skanėstai šunims

Vaišindama savo kailinį draugą žmogišku maistu visada stengiuosi rinktis sveikus skanėstus, kurie nesutrikdytų jo mitybos. Morkos yra fantastiškas pasirinkimas, jose gausu vitaminų ir jos puikiai tinka šuns dantims. Taip pat ir apelsinai – be sėklų – puikiai aprūpina ląsteliena ir vitaminais.

Svarbu nepamiršti, kad šunų mityboje reikia baltymų, todėl saikingai vartojama liesa mėsa, tokia kaip viščiukas, turkiena ir jautiena (žinoma, visiškai išvirta ir nesūdyta), gali būti naudinga. Jei svarstote apie žuvį, lašišoje gausu omega-3 riebalų rūgščių, kurios gali padėti palaikyti šuns imuninę sistemą ir kailio sveikatą.

Moliūgas ir saldžios bulvės taip pat yra maistingi pasirinkimai, kurie gali padėti virškinimui. Patiekdami šias daržoves, įsitikinkite, kad jos yra išvirtos ir sutrintos, kad būtų lengva vartoti.

Pateikiame trumpą sveikų skanėstų sąrašą:

  • Morkos
  • Obuoliai (be sėklų)
  • Liesa mėsa (vištiena, kalakutiena, jautiena)
  • Lašiša
  • Moliūgai
  • Saldžiosios bulvės

Įtraukdami šiuos maisto produktus į savo šuns skanėstų racioną, galite juos paįvairinti ir padidinti jų maistingumą. Visada patikrinkite, ar šuo nėra alergiškas ar jautrus, ir pasitarkite su veterinarijos gydytoju, prieš įtraukdami naują maistą į šuns racioną. Atminkite, kad tai yra skanėstai ir jie neturėtų pakeisti įprasto, subalansuoto maisto.


DUK: Šunims palankaus maisto įtraukimas į šuns racioną

1. Ar galiu į savo šuns racioną įtraukti žmogaus maistą?

Taip, į šuns racioną galima įtraukti žmogaus maistą, tačiau tai reikėtų daryti saikingai ir atsargiai. Pradėkite po truputį ir stebėkite, kaip šuo reaguoja į naują maistą.

2. Kaip geriausia į šuns maistą įtraukti žmogaus maistą?

Norėdami paįvairinti šuns maistą, galite įmaišyti liesos mėsos arba trintų daržovių. Nepamirškite laikytis nuoseklaus maitinimo dydžio ir grafiko.

3. Kiek žmogiško maisto galiu duoti savo šuniui?

Paprastai rekomenduojama nepakeisti daugiau kaip 25 % šuns raciono žmogaus maistu, nebent veterinarijos gydytojas patartų kitaip. Didžiąją jų raciono dalį turėtų sudaryti aukštos kokybės šunų maistas.

4. Kaip turėčiau paruošti žmogaus maistą savo šuniui?

Ruošiant šuniui žmogaus maistą, naudokite tokius gaminimo būdus, kaip virimas garuose ar verdant, nepridedant riebalų ar prieskonių. Taip užtikrinsite, kad maistas jūsų šuniui bus saugus ir sveikas.