Klausos aparato etiketas: Socialinių situacijų valdymas pasitikint savimi

Estimated read time 5 min read

Gyvenimas su klausos praradimu ir klausos aparatų nešiojimas kartais gali kelti ypatingų iššūkių socialinėse situacijose. Nesvarbu, ar esate šurmuliuojančiame restorane, ar linksmame vakarėlyje, ar šeimos susibūrime, veiksmingas bendravimas tampa labai svarbus. Šiame straipsnyje pateiksime vertingų įžvalgų apie klausos aparatų etiketą, kad galėtumėte drąsiai bendrauti socialiniuose santykiuose.

Būvimas triukšmingoje aplinkoje

Aplinkoje, kurioje susipina keli pokalbiai ir gausu foninių garsų, klausos aparatų naudotojai dažnai susiduria su sunkumais atpažindami kalbą. Nuolatinis veiklos šurmulys gali sukelti nusivylimą ir nesusikalbėjimą. Tad ką tokiais atvejais daryti? Pateiksime keletą patarimų:

  • Būdami triukšmingoje vietoje, strategiškai pasirinkite tinkamą padėtį, kad sumažintumėte foninio triukšmo poveikį. Jei stovite veidu į asmenį, su kuriuo kalbate, ir nugara į triukšmo šaltinį, galėsite geriau sutelkti dėmesį į pokalbį.
  • Daugelyje šiuolaikinių klausos aparatų įdiegtos pažangios triukšmo mažinimo funkcijos. Eksperimentuokite su įvairiais nustatymais, kad rastumėte geriausiai tinkantį konkrečioje situacijoje.
  • Svarbus aiškus bendravimas. Bet kokiame pokalbyje veiksmingas bendravimas yra abipusis. Asmenims su klausos aparatais ir jų pokalbio partneriams aiškaus bendravimo strategijų taikymas gali būti labai svarbus.

Patarimai klausos aparatus turintiems asmenims

  1. Palaikykite akių kontaktą. Regėjimo ženklai yra labai svarbūs norint suprasti kalbą. Palaikykite akių kontaktą su kalbėtoju, kad užfiksuotumėte veido išraišką ir lūpų judesius, kurie padeda suprasti kalbą.
  2. Išreikškite savo poreikius. Nedvejodami praneškite kitiems apie savo klausos sutrikimą ir strategijas, kurios padeda geriau bendrauti. Toks aktyvus požiūris skatina supratimą.
  3. Kalbėkite aiškiai ir saikingai. Turime omenyje, jog aiškiai tarkite žodžius ir kalbėkite vidutiniu tempu. Venkite šaukti, nes tai gali iškraipyti jūsų kalbą ir apsunkinti skaitymą iš lūpų.
  4. Kuo mažiau blaškykite dėmesį. Kalbėdamiesi raskite ramesnius kampus arba gerai apšviestas vietas, kuriose lengviau skaityti iš lūpų ir susikaupti.
  5. Draugų ir šeimos narių mokymas. Klausos aparatų gali nesuprasti tie, kurie nėra patyrę klausos praradimo. Draugų ir šeimos narių informavimas apie klausos aparatus gali paskatinti prasmingesnį bendravimą.
  6. Atvirai aptarkite savo būvimą kartu su klausos aparatais, pasidalykite sunkumais ir laimėjimais, su kuriais susidūrėte. Tai gali paskatinti empatiją ir geresnį jūsų poreikių supratimą. Žinoma, tai reiktų atlikti kartu su šeimos nariais, ar artimaisiais.

Rinkitės patogius, bei madingus klausos aparatus

Geresnės kokybės klausos aparatai leis geriau girdėti triukšmingoje aplinkoje, ar esant papildomiems aplinkos veiksniams, kaip prakaitavimas, vanduo ar kita.  Kokybiški klausos aparatai dažniausiai perkami internetu. Tai leidžia ne tik sutaupyti daugybę pinigų, tačiau tai suteikia galimybę rinktis tarp platesnio prekių asortimento.

Nešiojant klausos aparatus turite atminti, jog esate ne vieni. Daugybė žmonių susiduria su panašiomis problemomis, tačiau jos yra nesudėtingai išsprendžiamos.  Tikimės, jog šis straipsnis leido plačiau susipažinti su šiais įrenginiais.