Stoginė terasai: kokią pasirinkti? Pataria meistras 

Estimated read time 4 min read

Tobula stoginė terasai gali ne tik suteikti jai daugiau estetikos, tačiau taip pat ir funkcionalumo. Gera, kad terasoje galima būti visus metus, kadangi nei sniegas, nei lietus netrikdys buvimo šioje dalinai lauko, dalinai patalpos erdvėje.

Svarbiausia yra nuspręsti – kokia stoginė terasai labiausiai tinka. Kadangi pasiūla labai plati – kiekvienas gali rasti jam labiausiai tinkamą variantą. Lygiai taip pat turi būti vertinamas ir terasų stiklinimas. Opcijos rinkoje tik auga.

Plačiau apie stoginės terasai pasirinkimą pasakoja meistras Julius.

Naudojimo paskirtis

Julius teigia, kad terasos paskirtis gali būti labai įvairi. „Pagalvokite, kaip dažnai naudosite terasą ir kokioms veikloms ji bus naudojama. Jei terasoje planuojate dažnai leisti laiką – jums reikės tvirtos ir patvarios stoginės, kuri atlaikys įvairias oro sąlygas. Jei terasa bus naudojama tik retkarčiais – galite rinktis lengvesnę ir pigesnę stoginę“,- nurodo jis.

Kaina

Stoginių kainos gali labai skirtis priklausomai nuo medžiagos, dydžio ir sudėtingumo. Nustatykite savo biudžetą prieš pradėdami ieškoti stoginės.

Patrauklumas 

Pasirinkite stoginę, kuri atitiktų jūsų namo stilių ir jūsų asmeninį skonį. Yra įvairių spalvų, formų ir medžiagų stoginių, tad tikrai rasite tokią, kuri jums patiks.

Stogo danga

Stogo dangai galite rinktis iš įvairių medžiagų, tokių kaip polikarbonatas, stiklas, bituminės čerpės ir metalinės plokštės. „Kiekviena medžiaga turi savo privalumų ir trūkumų, tad rinkitės tą, kuri geriausiai atitinka jūsų poreikius“,- teigia Julius.

Papildomos funkcijos

Kai kurios stoginės turi papildomų funkcijų – tokių kaip apšvietimas, garso sistema ir šildymas. Pasirinkite stoginę su tokiomis funkcijomis, kurios padės jums maksimaliai išnaudoti savo terasą.

Stoginių tipai

Rinkoje siūlomos labai įvairios stoginės. „Pačios populiariausios yra aliuminės. Aliuminės stoginės yra lengvos, patvarios ir atsparios korozijai. Jos taip pat yra nebrangios ir lengvai montuojamos“,- pasakoja Julius.

Medinės stoginės suteikia terasai jaukumo ir šilumos. Jos taip pat yra patvarios ir ilgaamžės. Tačiau medinės stoginės reikalauja daugiau priežiūros nei aliumininės. PVC stoginės yra lengvos, nebrangios ir lengvai montuojamos. Jos taip pat yra atsparios vandeniui ir UV spinduliams. Tačiau PVC stoginės nėra tokios patvarios kaip aliumininės ar medinės stoginės“,- priduria jis.