Kaip dantų implantai gali pagerinti jūsų burnos sveikatą

Estimated read time 6 min read

Dantų implantai tapo populiariu sprendimu pakeisti trūkstamus dantis ne tik dėl jų estetinės naudos, bet ir dėl to, kad jie labai pagerina burnos sveikatą. Skirtingai nei dantų protezai ar tiltai, implantai yra nuolatinis sprendimas, kuris gali padėti išlaikyti ir pagerinti burnos struktūros vientisumą. Štai kaip dantų implantai gali būti naudingi jūsų burnos sveikatai keliose pagrindinėse srityse.

1. Žandikaulio kaulų struktūros išsaugojimas

Vienas iš svarbiausių dantų implantų privalumų sveikatai yra jų vaidmuo išsaugant natūralią žandikaulio kaulų struktūrą. Netekus danties, žandikaulio kaulo sritis, kuri palaikė dantį, dėl stimuliacijos trūkumo pradeda nykti. Dėl šio proceso, vadinamo kaulo rezorbcija, laikui bėgant gali labai sumažėti kaulų ir pakisti veido forma.

Dantų implantai gaminami iš titano, kuris turi unikalią savybę susijungti su kaulu – šis procesas vadinamas osteointegracija. Kai implantas įstatomas į žandikaulio kaulą, jis veikia kaip natūralaus danties šaknis. Tai ne tik suteikia stabilų pagrindą dirbtiniam dančiui, bet ir stimuliuoja kaulą, užkirsdamas kelią rezorbcijai ir padėdamas išlaikyti kaulo tankį ir formą.

2. Geresnis sąkandžio išlyginimas ir funkcija

Trūkstami dantys gali smarkiai paveikti jūsų sąkandį – dantų sukibimą. Dėl tarpų likusieji dantys gali pakeisti savo padėtį, todėl gali atsirasti sąkandžio pakitimų. Šis nesutapimas gali turėti įtakos jūsų sąkandžiui, gebėjimui tinkamai kramtyti ir gali padidinti žandikaulio sąnarių apkrovą, galinčią sukelti tokius sutrikimus kaip TMJ (temporomandibulinio sąnario sutrikimas).

Dantų implantai užpildo trūkstamų dantų paliktas spragas ir yra tvirtai įtvirtinti žandikaulyje, užtikrindami tokį patį funkcionalumą kaip ir natūralūs dantys. Be kita ko, jie atlaiko kramtymo jėgas, todėl padeda išlaikyti aplinkinių dantų išsidėstymą ir palaiko tinkamą žandikaulio funkciją. Taigi implantai padeda atkurti ir išlaikyti natūralią sąkandžio funkciją ir lygiavimą.

3. Indėlis į bendrą dantų higieną

Dar vienas svarbus dantų implantų privalumas – jų indėlis į bendrąją burnos higieną. Tiltai ir dantų protezai gali palikti kampelius ir įtrūkimus, kuriuose užsilaiko maistas ir bakterijos, o tai gali sukelti dantenų ligas arba gretimų dantų ėduonį. Kita vertus, dantų implantai funkcionuoja kaip ir natūralūs dantys, todėl juos galima valyti šepetėliu ir dantų siūlu.

Toks lengvas valymas padeda veiksmingiau ir efektyviau palaikyti burnos higieną. Kadangi implantai atrodo ir jaučiasi kaip natūralūs dantys, jie padeda skatinti kruopščią burnos higienos rutiną, todėl sumažėja rizika susirgti dantenų ligomis ar papildomai prarasti dantis.

4. Ilgalaikė nauda burnos sveikatai

Dantų implantai sukurti kaip ilgalaikis sprendimas. Tinkamai prižiūrint ir reguliariai tikrinant dantis, implantai gali tarnauti visą gyvenimą. Dėl implantų ilgaamžiškumo jie yra ne tik ekonomiškai efektyvūs ilguoju laikotarpiu, bet ir padeda užtikrinti nuolatinę burnos sveikatą. Palaikydami natūralią dantų funkciją, išsaugodami žandikaulio kaulus ir palaikydami veido struktūras, implantai padeda išvengti ilgalaikių burnos sveikatos problemų, susijusių su dantų netekimu.

Išvada

Dantų implantai yra ne tik kosmetinė priemonė, bet ir labai naudingi sveikatai. Dantų implantų privalumai – nuo žandikaulio kaulo struktūros išsaugojimo ir sąkandžio suderinimo iki geresnės burnos higienos – daro juos įtikinamu pasirinkimu tiems, kurie nori atkurti prarastus dantis ir pagerinti burnos sveikatą. Jei svarstote apie dantų implantus, pasikonsultuokite su odontologijos specialistu, kuris gali pasiūlyti asmeninį patarimą ir gydymo galimybes, pritaikytas jūsų konkretiems poreikiams.

Literatūra: Dantų implantavimas Vilniuje