Inverteriai saulės elektrinei: kaip tinkamai išsirinkti?

Estimated read time 4 min read

Inverteriai – tai vienas iš saulės elektrinių komponentų. Inverteriai saulės elektrinei yra ypač svarbūs, todėl juos renkantis svarbu skirti kuo daugiau laiko ir dėmesio paieškoms. Tik tokiu būdu galėsite tinkamai pasirinkti inverterį, kuris tarnaus daug metų.

Gamintojas

Gamintojas yra vienas iš svarbiausių kriterijų, norint tinkamai pasirinkti inverterį saulės elektrinei. Tenka pripažinti, jog neretai pirkėjai ne tik nepasidomi preke, bet ir gamintoju. Deja, tai didelė klaida. Gamintojas daug ką pasako apie pačią prekę. Jei jis nėra patikimas, tuomet didelė tikimybė, jog ir prekė nebus kokybiška. Tad ne tik pasidomėkite gamintoju, bet ir atsiliepimais apie jį.

Galingumas

Inverteriai saulės elektrinei skiriasi galingumu. Kaip sužinoti, kokios galios inverteris reikalingas jūsų namams? Apskaičiuoti nėra sudėtinga. Turite pasidomėti, kiek elektros energijos įprasta suvartojate per metus. Taip pat turite pagalvoti, ar ruošiatės šeimos papilnėjimui, o gal atvirkščiai – kas nors išsikraustys iš namų greitu metu. Netinkamai pasirinkus inverterio galingumą, deja, saulės elektrinė atsipirks vėliau.

Tipas

Taip pat svarbu tinkamai pasirinkti ir inverterio veikimo principą – tipą. Jei perkate inverterį pirmą kartą, tuomet naudinga pasitarti su konsultantais, jog ne tik galėtumėte daugiau sužinoti apie inverterius, bet ir tinkamai pasirinkti prekę.

Kaina

Saulės elektrinės susideda iš kelių komponentų, todėl labai svarbu įvertinti galimą biudžetą prieš perkant inverterius. Taip pat nepamirškite, kad dalį kainos galėsite susigrąžinti, kadangi valstybė remia tuos, kurie renkasi ekologišką gyvenimo būdą. Visgi vis tiek svarbu, jog turėtumėte biudžetą ir galėtumėte orientuotis, kurios prekės jums tinka, o kurios yra per brangios.

Kokybė

Inverteriai saulės elektrinei gali darbą atlikti puikiai, jei pasižymi išskirtine kokybe, tačiau jie taip pat gali pasižymėti nedideliu efektyvumu, jei bus mažiau kokybiški. Todėl labai svarbu pasidomėti pačiu gaminiu ir jo kokybe. Jei gaminys nėra naujas, greičiausiai internete rasite ne tik daugiau informacijos apie jį, bet ir atsiliepimus. Naudinga skirti šiek tiek laiko, jog būtų galima susipažinti su gaminiu ir išsirinkti kokybišką inverterį.