Kaip tinkamai atsirinkti personalą?

Estimated read time 4 min read

Personalo atranka niekada nebuvo ir nebus paprasta. Tiesa ta, jog norint tinkamai atsirinkti darbuotoją, reikia gerokai paplušėti. Deja, bet darbuotojai neretai meluoja ne tik rašydami gyvenimo aprašymą, bet ir atvykę į darbo pokalbį. Todėl su kiekvienu potencialiu darbuotoju reikia bendrauti ne tik atidžiai, bet ir išmokti suprasti žmones, jų poelgis, analizuoti mąstymą. Tam reikia labai daug patirties, todėl tinkamus darbui darbuotojus atrinkti gali ne bet kas. Pasitaiko, jog kai kurie įmonės vadovai nori patys darbuotojus atsirinkti, todėl jie labai dažnai keičiasi ir nėra jokio balanso įmonėje.

Ar verta dėl personalo atrankos kreiptis į specialistus?

Personalo atrankos specialistai ne tik padeda tinkamai atsirinkti darbuotojus, bet ir garantuoja, jog išrinkti specialistai bus ne tik patikimi, bet ir motyvuoti dirbti. Tad jei norite, kad būtų atrinkti geriausi iš geriausių, tuomet jokiu būdu neturėtumėte skirti personalo atranką bet kam – net ir sau. Personalo atranka nėra lengva, todėl labai svarbu būti atidiems ir pasirinkti įmonę, kuri tikrai gebės tinkamai atrinkti specialistus. Atkreipkite dėmesį į tai, jog ne bet kuri personalo atrankų įmonė suteikia norimus rezultatus. Pasidomėkite atsiliepimais ir pasirinkite tą, kuri garantuos, jog parinkti specialistai būtų geriausi.

Kodėl specialistai greičiau atrenka tinkamus darbuotojus?

Dažnai kyla klausimas, ką tokio turi personalo atrankos specialistai, jog geba greičiau ir geriau atrinkti tinkamus darbuotojus. Atsakymas labai paprastas – patirtį. Dažnai žmonės daro tas pačias klaidas, kai meluoja ir labai greitai išsiduoda. Personalo atrankos specialistai greitai tai perpranta ir supranta, kuriais darbuotojais pasitikėti, o kuriais ne. Be to, verta pastebėti, jog personalo atrankos specialistai ne tik turi daug patirties, bet ir dažnai turi psichologinį išsilavinimą, todėl puikiai geba suprasti žmogaus psichologiją ir nustatyti, ar jis tinkamas tam darbui, ar ne. Visgi renkantis personalo atrankos specialistą svarbu ne tik pasidomėti, koks išsilavinimas, bet ir patirtis. Kai kurie turi silpnesnį išsilavinimą, tačiau didesnę patirtį, todėl yra daug vertesni dėmesio nei tie, kurie turi magistro laipsnį, tačiau neturi jokios patirties.