Kelionės į Sakartvelą: viduramžius menantis Telavio miestas

Estimated read time 5 min read

Sakartvelas turtingas unikalia istorija. Tai yra puiki pažintinės kelionės kryptis. Šioje šalyje daug lankytinų vietų, o pasakiškas kraštovaizdis atmintyje išlieka ilgam. Kiekvienas Sakartvelo miestas yra išskirtinis ir pasakoja savitą istoriją. Vienas iš jų yra Telavis. Pažintinės kelionės Sakartvele metu galima grožėtis autentiška Telavio architektūra, įspūdingais karališkaisiais rūmais, vynuogynais. 

Telavio miesto simbolis – Batonis Tsikhė tvirtovė

XVII–XVIII a. įkurta Batonis Tsikhė buvo Kachetijos karalių rezidencija. Tvirtovė – taisyklingo stačiakampio formos, jos sienos juosia net trijų hektarų teritoriją. Įdomu tai, jog pagrindiniai rūmai turi persiškai architektūrai būdingų detalių. Batonis Tsikhe tvirtovė Telavi mieste, Kachetijos regiono sostinėje, yra viena iš nedaugelio viduramžių pilių Sakartvele. Pažintinės kelionės Sakartvele metu rekomenduojama aplankyti šį unikalų istorinį objektą.

Nadikvario parkas

Pažintinės kelionės Sakartvele metu malonu pramogauti gryname ore. Viena iš labiausiai lankomų Telavio miesto erdvių yra Nadikvario parkas. Jame pastatytas teatras po atviru dangumi ir koncertų arena, kuri ypač populiari vasarą. Nadikvario parke daug pasivaikščiojimo takų, žaidimų aikštelių ir, žinoma, nuostabios gamtos. Tai yra puiki pažintinės kelionės Sakartvele vieta.

Senieji Telavio vienuolynai bei maldos namai

Telavis – viduramžiškas miestas. Pažintinės kelionės Sakartvele metu rekomenduojama pasivaikščioti jaukiomis jo gatvelėmis, užsukti į tradicinio maisto restoraną, vyno rūsius, apžiūrėti mieste esančias bažnyčias ir cerkves. Populiarus lankytinas objektas yra Ikalto vienuolynas. XI–XII amžiuje vienuolynas buvo regiono švietimo centras. Telavis turtingas ir kitais svarbiais paminklais: Shuamta vienuolynu, Vantos rūmų kompleksu ir Kisiskhevi Dievo Motinos bažnyčia.

Telavis –  Kachetijos kultūros centras

Telavi yra gražiausiame Alazani slėnyje. Miestas yra 490 m virš jūros lygio, todėl oras jame yra gaivus ir tyras. Telavi ir jo apylinkių kraštovaizdžiai labai įspūdingi. Telavio miestas yra viena iš pagrindinių Sakartvelo vyno gamybos vietų. Pažintinės kelionės į Sakartvelą neatsiejamos nuo šalies vyno istorijos. Telavyje keliautojai kviečiami dalyvauti vyno degustacijose, kurių metu jie paragauja naminio kartveliško vyno, maisto ir mėgaujasi Kachetijos liaudies muzika. Degustacijos metu svečiai supažindinami su Sakartvelo vyndarystės tradicijomis. Pažintinės kelionės Sakartvele, Telavio mieste yra kupinos nuostabių įspūdžių. Šis regionas nukelia į senovinių šventyklų ir vienuolynų, vaizdingų slėnių pasaulį.

Kelionės po Sakartvelą yra unikali galimybė iš arti pažinti seniausią Europos civilizacijos istoriją. Sakartvelas – šalis, galinti pasigirti ne tik kerinčia gamta ir senąja architektūra, tačiau ir puikia tradicine virtuve, ypatingomis vyno tradicijomis. Telavio miestas kviečia pasinerti į įsimintiną pažintinę kelionę Sakartvele!