Kaip atsikratyti nerimo? – 5 veiksmingi patarimai

Estimated read time 5 min read

Nerimo ir streso jausmai dažnai persmelkia mūsų kasdienybę. Jie gali atsirasti dėl įvairių priežasčių, pvz., dėl sunkių darbo reikalavimų, asmeninių problemų ar net dėl finansinių sunkumų. Bet kokie būtų jūsų nerimo šaltiniai, yra keletas patarimų, kaip suvaldyti nerimą ir sumažinti streso lygį.

5 būdai kaip susitvarkyti

  1. Kol kasdienybės tempas vis didėja, verta kasdien skirti bent kiek laiko sau. Per savo laisvalaikį užsiimkite veikla, kurią mėgstate. Galbūt tai sportas, žygis gamtoje ar tiesiog įdomus projektas namuose? Stebėdami, kaip kasdien gera patirtis pasidaryti kažką atsiskaitantys ir įdomia veikla užblokuosite nerimą ir stresą.
  2. Naudinga ir svarbi yra reguliarūs fizinis aktyvumas. Nors jis retai gali būti patirtas kaip malonus, bet tai yra pagrindinis, paprastas ir efektyvas streso mažinimo būdas. Reguliarus pratimas padidina endorfinų (laimės hormono) gamybą, mažina kortizolo (streso hormono) lygį ir prisideda prie gerovės ir sveikatos išlaikymo.
  3. Streso ir nerimo atvejais būtina gerti daugiau vandens ir imtis maisto, turinčio reikalingų elementų jūsų organizmui. Būtinai į savo mitybą įtraukite maisto produktus, kuriuose yra daug omega-3 riebalųjų rūgščių. Tokie produktai kaip žuvis, riešutai, linų sėmenys, avokadai, špinatai ir kt. pagerina nuotaiką, stabdo uždegimines reakcijas ir teigiamai veikia nervų sistemą.
  4. Nerimą ypač lengva suvaldyti, jei mokate sau pasakyti, kad jis tik laikinas. Lengvas kvėpavimo pratimas arba meditacija – tai puikus būdas atsipalaiduoti, nurimti ir sustabdyti streso bei nerimo jausmus. Tai yra lengva ir efektyvi taisyklė, kuri padeda atgauti savoj sveikatą ir ramybę.
  5. Nesijaudinkite, jei nerimas jaučiamas. Tai pati geresnė būsena nei streso būsenos paslėpimas ar laukimas, kad susidarys problemų. Panašu, kad nerimas gali padėti jums apsispręsti geriau. Nerimo stadijoje reikia atpažinti, kad tai yra normali reakcija ir su ją reikia susitvarkyti.

Baigiamasis žodis

Nerimas ir stresas priklauso nuo jūsų gyvenimo kokybės, ir daugelyje atvejų – jie gali būti priklausomi nuo prostresinių faktorių. Pasirinkę bet kurią iš šių strategijų, kaip nuraminti savo gyvenimą, padidinsite savo ramybę, žinodami, kad esate geriausia būsena išvengti streso priežasčių bei gyventi sveikai ir laimingai. Pabandykite šiuos patarimus, kad įtrauktų nerimą į savo gyvenimą, kad būtų lengviau suvaldyti save ir savo emocijas. Galiausiai, geriausias būdas kovoti su nerimu yra ieškoti kažko, kas daro jus laimingus. Tai gali būti kokia nors veikla, žmonės, kuriuos mylite ar miegas.