Pirmoji ikimokyklinio ugdymo diena yra svarbus etapas jūsų vaiko gyvenime, todėl jūs, kaip tėvai, norite užtikrinti, kad ji praeitų sklandžiai. Natūralu, kad tiek jūs, tiek jūsų vaikas jaučiate jaudulį ir nerimą. Norėdami padėti jums ir jūsų mažyliui įveikti šią svarbią dieną, pateikiame keletą vertingų patarimų, kaip paruošti vaiką pirmajai dienai ikimokyklinio ugdymo įstaigoje.Straipsnį parengėme pagal privatus darželis Kaune rekomendacijas.
Sukurkite pažįstamą rutiną
Vienas iš geriausių būdų palengvinti vaikui pradžią ikimokyklinio ugdymo įstaigoje – sukurti nuoseklią kasdienę rutiną namuose. Vaikai gerai jaučiasi, kai yra nuspėjami, o rutina gali padėti jiems jaustis saugiai. Pradėkite nuo reguliaraus žadinimo ir miego, valgymo ir žaidimų laiko nustatymo. Tokia rutina padės jūsų vaikui išsiugdyti struktūros jausmą, kuris gali paguosti, kai jis patenka į naują aplinką.
Kartu apsilankykite mokykloje
Labai svarbu supažindinti vaiką su ikimokyklinio ugdymo įstaigos aplinka. Jei įmanoma, surenkite apsilankymą mokykloje prieš pirmąją dieną. Pasivaikščiokite po miestelį, aprodykite klases, žaidimų erdves ir supažindinkite su būsimais mokytojais. Tai padės išsiaiškinti nepažįstamą aplinką ir mokykla atrodys ne tokia bauginanti.
Apsilankymo metu skatinkite vaiką užduoti klausimus ir išsakyti bet kokius jausmus, kuriuos jis jaučia dėl ikimokyklinio ugdymo įstaigos. Šis atviras dialogas gali sumažinti jų nerimą ir suteikti jums galimybę spręsti jų problemas.
Pasikalbėkite apie ikimokyklinio ugdymo įstaigą
Apie ikimokyklinio ugdymo įstaigą su vaiku pradėkite kalbėtis iš anksto. Paaiškinkite, kas yra ikimokyklinis ugdymas, pabrėždami, kad čia galima mokytis ir susirasti naujų draugų. Naudokite amžių atitinkančias knygas, vaizdo įrašus ar pasakojimus, kad lengviau paaiškintumėte šią sąvoką. Atkreipkite dėmesį į bet kokias jų baimes ar nuogąstavimus ir patikinkite, kad visada būsite šalia ir juos pasiimsite.
Svarbiausi daiktai, kuriuos reikia supakuoti
Ruošiantis pirmajai dienai taip pat reikia supakuoti būtiniausius daiktus. Sudarykite vaikui reikalingų daiktų, pavyzdžiui, kuprinės, drabužių, užkandžių ir reikiamų mokyklinių reikmenų, sąrašą. Nepamirškite supakuoti patogių daiktų, pavyzdžiui, mėgstamą pliušinį gyvūnėlį ar antklodę. Šie pažįstami daiktai gali suteikti saugumo jausmą netikrumo akimirkomis.
Didžioji diena
Didžiosios dienos rytą išlikite ramūs ir pozityvūs. Vaikai gali suprasti tėvų emocijas, todėl jei būsite atsipalaidavę ir linksmi, tai padės palengvinti vaiko nervus. Aprenkite vaiką patogiais drabužiais ir pasirūpinkite, kad jis turėtų kuprinę ir visus reikalingus daiktus.
Išlydėdami vaiką į mokyklą išlaikykite pozityvų nusiteikimą, apkabinkite ir pabučiuokite jį ir patikinkite, kad vėliau grįšite jo pasiimti. Atsisveikinkite trumpai ir neužsibūkite, nes kartais tai gali sustiprinti atsiskyrimo nerimą. Svarbiausia, pasitikėkite ikimokyklinio ugdymo įstaigos darbuotojais, kad jie pasirūpins jūsų vaiku jo išvykimo metu.